Χειροποίητες μοναδικές πλεκτές κούκλες με αποσπώμενα ρούχα και αξεσουάρ υψηλής ραπτικής.
Ονομάζομαι Βάσω, είμαι μητέρα τριών παιδιών και δουλεύω σε παιδιατρική κλινική. Πριν 3 χρόνια πλέκοντας ένα αγγελάκι για το Χριστουγεννιάτικο μας δέντρο ανακάλυψα τον μαγικό κόσμο της κούκλας! Πάντα αγαπούσα να ράβω, να πλέκω , να φτιάχνω χειροτεχνίες και στη δημιουργία της κούκλας τα βρήκα όλα αυτά απλόχερα! Υφάσματα , δέρματα, τσόχα, φελός,κουμπιά, δαντέλες, νήματα βαμβακερά, νήματα μάλλινα, χρώματα ... όλα αυτά δημιούργησαν ένα μεγάλο πάθος! Ατελείωτες ώρες δουλειάς και εκμάθησης , απο σχεδιασμό πατρόν για τον κορμό της κούκλας,για ρούχα, περούκες,τσάντες , παπούτσια , καπέλα και λοιπά αξεσουάρ μέχρι την τελική εκτέλεση. Κάθε μια κούκλα είναι ένα μοναδικό κομμάτι με την δική της προσωπικότητα όπως μοναδικός είναι και ο καθένας μας . Τα ρούχα και τα αξεσουάρ είναι όλα αποσπώμενα με έμφαση σε κάθε λεπτομέρεια . Αλλά το μεγαλύτερο τους πλεονέκτημα είναι ότι έχουν φτιαχτεί με πολύ αγάπη, φαντασία και μεράκι! Θα χαρώ πολύ να βρουν μια γωνιά να στολίσουν το σπίτι σας ή μια αγκαλιά απο ένα παιδάκι και όχι μόνο!!
Για οποιαδήποτε πληροφορία μη διστάσετε να μου στείλετε μήνυμα !
Ακολουθήστε μας και στα social media:
Facebook:Mydoll Isyours
Instagram: mydollisyours_